Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Pieńki - Płońsk postępuje zgodnie z planem

Zdjęcie aktualności Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Pieńki - Płońsk postępuje zgodnie z planem

Trwają prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Napierki – Mława na odcinku Pieńki - Płońsk. Budowa tego odcinka rozpoczęła się wczesną jesienią ubiegłego roku. Kierowcy muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami, jak zwężenie jezdni czy ograniczenie prędkości. 

- W tej chwili budowa jest na etapie ponad 50% zaawansowania wszystkich prac. Jeśli chodzi o utrudnienia związane z budową to musimy liczyć się z tym, że budowa ta toczy się obok, bądź w śladzie istniejącej siódemki, więc możemy spotkać się ze zwężeniami jezdni czy ograniczeniami prędkości, wyjazdami pojazdów z budowy. Miejscami też już ruch odbywa się po drogach serwisowych, został skierowany właśnie z drogi głównej istniejącej siódemki, która została rozebrana i przekierowany na drogę serwisową, natomiast główną zasadą, która nami kieruje przy prowadzeniu tego rodzaju inwestycji jest, by utrudnienia minimalizować, by nie wprowadzać ruchu wahadłowego i nie zatrzymywać ruchu, więc ten ruch może wolnej, ale odbywa się płynnie w obu kierunkach - zapewnił Karol Głębocki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. 

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa mazowieckiego w powiecie płońskim na terenach gmin: Baboszewo, Płońsk i miasto Płońsk. Początek odcinka łączy się z nowo projektowanym odcinkiem S 7 tj. Strzegowo - Pieńki, natomiast koniec dowiązuje się do początku obwodnicy Płońska. Odcinek realizowany jest w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 7.

Planowane zakończenie robót połowa maja 2021 roku.