Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Budynek dawnego ratusza do rozbiórki. Mają tu znajdować się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Miejska Biblioteka Publiczna

Zdjęcie aktualności Budynek dawnego ratusza do rozbiórki. Mają tu znajdować się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Miejska Biblioteka Publiczna

 

Płoński urząd miejski rozpoczął przygotowania do rozbiórki dwóch budynków, których stan techniczny jest bardzo zły i stanowi niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia ludzi. Mowa o obiekcie przy ul. Płockiej 39, a więc dawnej siedzibie ratusza, w którym obecnie znajduje się referat Obsługi Targowisk oraz o budynku przy ul. Wolności 14.

 

Drugi z nich ma zostać w przyszłości przeznaczony na ewentualną rozbudowę przedszkola nr 3, z którym sąsiaduje, ale dużo bardziej skonkretyzowane plany ratusz kreśli względem budynku przy ul. Płockiej. Ma tam powstać siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz nowoczesna Miejska Biblioteka Publiczna.

 

- W części na górze ma znajdować się Miejska Biblioteka Publiczna z prawdziwego zdarzenia z salą wielofunkcyjną, a Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej taki jaki powinien być, czyli z prysznicami i pralkami i wszystkim tym, co pomogłoby ludziom naprawdę biednym - wyjaśniał w czasie sesji Rady Miejskiej burmistrz Andrzej Pietrasik.

 

Powodem rozbiórki budynków jest ich zły stan techniczny, ale prace, szczególnie przy ul. Płockiej, mogą okazać się skomplikowane, ponieważ obiekt przyległy jest do siedziby starostwa powiatowego.

 

- Przyczyną rozbiórki jest coraz gorszy stan tego budynku. Szczególnie jest niebezpieczny po deszczu, ponieważ robią się zwarcia i odpadają całe połacie ze ścian. Przypomnę, że budynek ma drewniane stropy i drewnianą konstrukcję. Niestety to nie jest ani tanie, ani proste, ponieważ budynek jest połączony z czynnym budynkiem starostwa - podkreślał Andrzej Pietrasik.

 

Jak dodawał – już czynione są starania, aby referat Obsługi Targowisk został przeniesiony do budynku Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

 

 

Stanowisko radnych w sprawie upoważnienia burmistrza do podjęcia działań zmierzających do rozbiórki budynków zostało podjęte jednogłośnie.