Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Budynek z salą konferencyjną Urzędu Gminy w Płońsku do remontu

Zdjęcie aktualności Budynek z salą konferencyjną Urzędu Gminy w Płońsku do remontu

Dwa budynki Urzędu Gminy w Płońsku czeka termomodernizacja. Chodzi o budynek, w którym znajduje się sala konferencyjna i przeprowadzane są sesje Rady Gminy oraz jeden z budynków garażowych.

 

Środki na remonty pochodzą w zdecydowanej większości z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, ale prawie 1 mln złotych dokłada gmina z własnej kieszeni.

 

- W ramach tego projektu przeprowadzimy termomodernizację jednego z budynków urzędu gminy. Jeśli chodzi o roboty jakie będą tam wykonywane, to będzie to docieplenie całego budynku plus wymiana instalacji grzewczej, punktów świetlnych, będziemy wykorzystywali też pompę ciepła, która będzie wspomagała kocioł gazowy i wprowadzimy inteligentne sterowanie energią - wyjaśnia sekretarz gminy Płońsk, Andrzej Stolpa.

 

Planowana termomodernizacja to oczywiście chęć obniżenia kosztów ogrzewania, ale także wejście na drogę ekologiczną. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja przetargowa.

 

- Mam nadzieję, że uda się nam już do połowy września ogłosić przetarg na realizację zadania i chcemy je zakończyć do końca przyszłego roku - dodaje sekretarz.

 

Wartość całego zadania to blisko 2 mln 400 tys. zł.