Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Budżet Obywatelski Mazowsza rozstrzygnięty. W powiecie płońskim zrealizowane będą dwa projekty

Zdjęcie aktualności Budżet Obywatelski Mazowsza rozstrzygnięty. W powiecie płońskim zrealizowane będą dwa projekty

 

Tym razem nie do trzech, a do dwóch razy sztuka. Po ubiegłorocznym niepowodzeniu w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza gmina Naruszewo połączyła siły z samorządami z Załusk i Jońca i wspólnymi siłami zgłosiła wniosek dotyczący budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 571 w miejscowościach Nowe Naruszewo, Karolinowo i Nowa Wrona. Dzięki ponad 700 głosom poparcia udało się wybrać projekt do realizacji. Mówi Beata Pierścińska, wójt gminy Naruszewo.

 

 

W ramach projektu powstaną blisko 2 km chodnika, który ma znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców, którzy przemieszczają się ruchliwą drogą wojewódzką. To druga edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, który z roku na rok się rozwija. Mówi marszałek Adam Struzik.

 

 

Chodniki w Nowym Naruszewie, Karolinowie i Nowej Wronie powinny powstać w przyszłym roku. Z projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza skorzysta także Płońsk, gdzie ma stanąć jeden 56 radarowych wyświetlaczy prędkości. Będzie on zlokalizowany przy ul. Pułtuskiej na zjeździe z wiaduktu nad drogą ekspresową S7 przed skrzyżowaniem z ul. Rzemieślniczą.