Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

By następny oddech nie był ostatnim

Zdjęcie aktualności By następny oddech nie był ostatnim

 

„Mam 26 lat i jestem już właściwie seniorem” - tak o sobie mówi pochodzący z Karnkowa, w gminie Czerwińsk nad Wisłą, 26-letni Maciej Nowicki, cierpiący od urodzenia na mukowiscydozę.

 

Do tej pory choroba nie przeszkadzała mu w codziennych obowiązkach, ale pomimo stosowania wszystkich dostępnych w Polsce leków, przykładania się do inhalacji i drenażu drzewa oskrzelowego choroba postępuje w strasznym tempie pozostawiając 20% wydolności płuc.

 

- Mukowiscydozę wykryto u niego dość wcześnie, bo w wieku 3 miesięcy. Do tej pory dosyć dobrze ją znosił, nauczył się z nią żyć, ale jego stan w ostatnim czasie bardzo się pogorszył. Zbieramy pieniądze na bardzo drogi lek, którego zakup to ponad 1 mln zł. Utworzona już została zbiórka pieniędzy. Na koncie mamy ponad 100 tys. zł, ale to kropla w morzu kwoty, której potrzebujemy - mówiła w rozmowie z Radiem Płońsk Karolina Krysiewicz, przyjaciółka Macieja, która zaangażowała się w pomoc dla niego.

 

Do tej pory uruchomiono już zbiórkę pieniędzy na platformie siepomaga.pl oraz facebook`owe aukcje, w które włączyć się może każdy chętny. Na dedykowanej grupie wylicytować można usługi, rękodzieło oraz różnego rodzaju produkty. Organizatorzy zachęcają także do wystawiania własnych propozycji. 26-latek specjalistyczny lek powinien otrzymać natychmiast, ale problemem są środki na jego zakup.

 

- Mamy pieniądze dopiero na pierwszą dawkę leku, a powinno ich być dwanaście. Nie wiemy tak naprawdę ile dawek leku jest w stanie Maćkowi pomóc, dlatego założyliśmy sobie taki cel, aby starczyło ich na co najmniej rok. Maciek każdy dzień spędza pod tlenem. Ma 9-miesięcznego synka i opieka nam nim jest dla niego dość sporym wysiłkiem, zwłaszcza dlatego, że jest cały czas podłączony do aparatury. Maciej jest hospitalizowany co dwa miesiące. Niedawno wrócił ze szpitala, gdzie spędził dwa tygodnie - dodaje Karolina Krysiewicz.

 

Linki do grupy poświęconej licytacjom dla Macieja, jak również internetowej zbiórki znaleźć można poniżej. Walkę z chorobą wesprzeć można także SMS`owo. Numer telefonu oraz treść wiadomości, którą należy wysłać również zamieszczamy.

 

 

LINK DO GRUPY Z LICYTACJAMI DLA MACIEJA -> KLIKNIJ TUTAJ

LINK DO ZBIÓRKI NA SIEPOMAGA.PL -> KLIKNIJ TUTAJ

ZBIÓRKA SMS`OWA -> SMS O TREŚCI 0104398 NA NUMER 72365 (koszt 2,46 zł brutto)