Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Było niebezpiecznie, ale nie w Płońsku. Na Mazowszu ponad 100 interwencji strażaków

Zdjęcie aktualności Było niebezpiecznie, ale nie w Płońsku. Na Mazowszu ponad 100 interwencji strażaków Strażacy ochotnicy z Joca usuwają powalone drzewo w m. Stara Wrona | OSP Joniec

 

Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że w wyniku silnego wiatru do godziny 6.00 w piątek (24 września) strażacy interweniowali 1428 razy, w tym 787 razy w czwartek (23 września). Najwięcej interwencji odnotowano w woj. pomorskim - 260, zachodniopomorskim - 252, warmińsko-mazurskim - 250 oraz mazowieckim - 110.

Wiatr zrywał dachy i linie energetyczne, powalał drzewa na drogi i łamał gałęzie. - Na naszym terenie było spokojnie - usłyszeli dziennikarze Radia Płońsk w Powiatowych Komendach Państwowych Straży Pożarnych. Strażacy wyjeżdżali głównie do przewróconych drzew, które blokowały drogi. W powiecie płońskim straż w związku z silnym wiatrem była wzywana dwa razy. Dwie interwencje odnotowali także ciechanowscy strażacy, którzy usuwali drzewa z dróg na wylotówce z Ciechanowa do Przasnysza oraz w gm. Grudusk. O dwa więcej zgłoszenia otrzymali strażacy z powiatu nowodworskiego. W powiecie płockim straż minionej doby wyjechała także do kilku powalonych drzew m.in. w Dobrosielicach i Psarach, w gminie Drobin.

Dziś (piatek, 24 września) nadal obowiązuja alerty pogodowe, którze ostrzegają przed silnymi wiatrami. Najmocniej będzie wiało nad morzem.