Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Certyfikaty "Marka Przyjazne Mazowsze" przyznane. Kto będzie mógł się nim posługiwać?

Zdjęcie aktualności Certyfikaty fot. LGD - Przyjazne Mazowsze

 

Znamy zdobywców certyfikatu Marka Przyjazne Mazowsze przyznawanego po raz drugi przez Lokalną Grupę Działania - Przyjazne Mazowsze. Kapituła przyznała je w dwóch kategoriach.

 

W grupie produktów wyróżniono Radosława Górala z Wierzbówca za „Ser Górala”, Krzysztofa Kowalskiego z miejscowości Winniki za „mięso ze Świni Złotnickiej” oraz Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu. W kategorii produkt uhonorowano także Joannę Ruszkowską z Płońska za rękodzieło artystyczne, a dokładniej za „ręcznie tworzone dekoracje, pamiątki, obrazy i ozdoby”.

 

- Celem przyznawania certyfikatu Marka Przyjazne Mazowsze jest wyróżnienie i promowanioe produktów lokalnych w tym: i przetworów żywnościowych wysokiej jakości, produkowanych na terenie LGD-Przyjazne Mazowsze i odległych od tego obszaru do 50 km. Chodzi nam o takie produkty jak: warzywa, owoce, soki tłoczone, miód, dynie, chleb, wędliny, sery, oleje, ale także innego rodzaju produkty np. rękodzieło i rzemiosło, usługi oraz inicjatywy. wyjaśnia Danuta Kucińska, kierownik biura Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze.

 

W drugiej grupie - Inicjatywa – certyfikat Marka Przyjazne Mazowsze powędrował do stowarzyszenia „Nasz Czerwińsk nad Wisłą” za organizację „Mostu Jagiełły – czerwińskich spotkania z historią i kulturą średniowiecza”.

 

- Każdy wytwórca, którego produkty przejdą pomyślnie proces certyfikacji, otrzymuje prawo do posługiwania się znakiem Marka Przyjazne Mazowsze. Będzie mógł także korzystać z różnych form wsparcia swojej działalności m.in. doradztwa merytorycznego i marketingowego. Ponadto, otrzyma możliwość udziału w kampanii promocyjnej. Certyfikat przyznawany jest w formie licencji na okres 2 lat, z możliwością przedłużenia. O tym decyduje już kapituła - podkreśla Danuta Kucińska.

 

O terminie wręczenia certyfikatów Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze informować będzie w najbliższym czasie.