Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Cezary Celian wyróżniony medalem

Zdjęcie aktualności Cezary Celian wyróżniony medalem

 

Mieszkaniec gminy Joniec Cezary Celian otrzymał Złoty Medal za Długoletnią Służbę podczas uroczystości w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Medal nadawany jest przez prezydenta kraju za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

- To na pewno szczególne wyróżnienie. Cieszę się choćby z tego względu, że dostałem nagrodę w roku, gdy mija mi 50 lat pracy. Pół wieku życia człowieka, wiele pokoleń uczniów i wiele wspaniałych wspomnień podsumowanych tych medalem – powiedział Cezary Celian.

Cezary Celian w czasie swojej pracy, najpierw w Szkole Podstawowej w Jońcu, a następnie w Szkole Podstawowej w Królewie podejmował innowacyjne działania, które skierowane były do uczniów jak również do mieszkańców Jońca i gminy. Założył wraz z rodzicami Uczniowski Klub Sportowych „Małolat” oraz „ Baza”. Jego drużyna dziewcząt dwa razy zdobyła mistrzostwo Polski w unihokeju oraz dwukrotnie zdobyła brązowe medale mistrzostw kraju w baseballu.

Został też powołany do kadry trenerskiej reprezentacji Polski kobiet do lat 19. Uczestniczył w trzech mistrzostwach świata zajmując z drużyną kolejno: V, IV i VII miejsce. Jest również twórcą Młodzieżowej Orkiestry Dętej w gminie Joniec, funkcjonującej przy Szkole Podstawowej w Królewie.

- Mam wiele wspaniałych sportowych i muzycznych wspomnień. Bardzo ważne były dla mnie i moich podopiecznych mistrzostwa Polski zdobywane dwa lata pod rząd. Bycie trzykrotnie na mistrzostwach świata też jest ogromnym przeżyciem. Również praca w Orkiestrze wiąże się z ogromem wspaniałych emocji – dodaje wyróżniony medalem za długoletnią służbę.

O jego zasługach świadczą posiadane wyróżnienia tj.: Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP; medal KEN; brązowy, srebrny i złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” czy Złota Odznaka „Za Zasługi Dla Sportu”.