Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Chrzest Lońka i Florka czyli strażackie dzieci w gminie Sochocin

Zdjęcie aktualności Chrzest Lońka i Florka czyli strażackie dzieci w gminie Sochocin

 

Było strażackie święto w Dziektarzewie, było w Starym Radzikowie a teraz przyszedł czas na gminę Sochocin, gdzie dzisiaj powitano dwa wozy ratowniczo-gaśnicze. Duży bojowy trafi na wyposażenie druhów z OSP Sochocin a mniejszy będzie do dyspozycji OSP Ślepowrony.

- Dzisiejszy dzień jest niewątpliwie bardzo szczególny dla naszej jednostki. Po kilku latach starań udało nam się zakupić piękny wóz. Może już używany, ale dla nas jak nowy. Samochód posiada autopompę i zbiornik na 2500 tys. litrów. Będzie nam służył zarówno w przypadku pożarów jak i wypadków drogowych czy miejscowych zagrożeń. Będzie to wsparcie dla naszego wysłużonego jelcza, który posiadamy na swoim stanie. To bardzo ważne nie tylko dla nas, ale i wszystkich mieszkańców którym będziemy służyć - powiedział Jacek Ryziński, prezes OSP Sochocin.

Samochód z 2004 roku został zakupiony m. in. ze środków gminy Sochocin. Przejechanych ma zaledwie 15 tys. km. Podczas dzisiejszego powitania otrzymał imię Loniek.

- To bez wątpienia wyjątkowy dzień dla braci strażackiej w całej gminie Sochocin. Gratuluje jednostce z Sochocina jak i Ślepowron. Cieszę się razem z wami. Pamiętamy jak wiele było perypetii ze starym wozem w Sochocinie. To też już 6 samochód, który trafił na teren powiatu płońskiego w tym roku. Pod koniec listopada jest jeszcze szansa na kolejny wóz. Dzięki temu będzie nam łatwiej zadbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – dodał Dariusz Brzeziński, komendant powiatowy PSP w Płońsku.

Dziś świętować mogli również ochotnicy ze Ślepowron, którzy otrzymali lekki wóz ratowniczo-gaśniczy. Ten samochód oblany szampanem przez mieszkańców Ślepowron Justynę i Sławomira Gwiazdowskich otrzymał imię Florek. Zatem zgodnie z przysięgą „Lońku i Florku działajcie sprawnie, gaście skutecznie i rozsławiajcie imię gminy Sochocin na całą okolicę”.