Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ciąg dalszy sprawy budowy chlewni w Żelechach. Inwestor złożył odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego

Zdjęcie aktualności Ciąg dalszy sprawy budowy chlewni w Żelechach. Inwestor złożył odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego

 

Wydawać by się mogło, że sprawa ewentualnego pobudowania budynku inwentarskiego w miejscowości Żelechy w gminie Sochocin, który mógłby pomieścić 2 tys. tuczników już się zakończyła, ale inwestor wcale nie składa broni.

 

Przypomnijmy wcześniej, że plany budowy obiektu spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem mieszkańców, którzy obawiają się nieprzyjemnych zapachów i ewentualnych zanieczyszczeń.

 

 

Mówili nam w czasie jednego ze spotkań mieszkańcy wsi. Po zakończeniu postępowania dowodowego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia burmistrz Sochocina wskazał, że „przedsięwzięcie we wskazanej lokalizacji nie jest zgodne z zapisami planu zagospodarowania przestrzennego”.

 

Okazuje się jednak, że inwestor od tej decyzji się odwołał. Urząd Miasta i Gminy wprawdzie podtrzymał swoje wcześniejsze zdanie, ale sprawa została skierowana do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ciechanowie. Udało nam się ustalić, że SKO, o ile postępowanie nie będzie wymagało dodatkowych ustaleń, ma czas na wydanie swojej decyzji do 29 listopada.

 

Sprawę będziemy monitorować.