Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ciechanów. Miasto planuje uruchomić masowy punkt szczepień

Zdjęcie aktualności Ciechanów. Miasto planuje uruchomić masowy punkt szczepień pacjent.gov.pl

Intensywne prace przygotowawcze związane z uruchomieniem masowego punktu szczepień prowadzone są również w Ciechanowie. Planowane jest zaszczepienie jak największej ilości osób.

Jednak wciąż brakuje rozporządzenia rządu określającego szczegółowo wytyczne, co do funkcjonowania takich miejsc.

– Jesteśmy przygotowani, aby rozpocząć masowe szczepienia mieszkańców Ciechanowa, ale też całego powiatu. Nie tracimy czasu i bierzemy sprawy w swoje ręce, bo naszym celem jest zabezpieczenie lokalnej społeczności. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodą mazowieckim, z którym ustalamy szczegóły dotyczące organizacji i uruchomienia szczepień w miejskim punkcie.  Konkretny termin uruchomienia punktu jest jednak uzależniony od rządowych decyzji. Czekamy na wytyczne, szczepionki i zielone światło – powiedziała sekretarz miasta Adrianna Saganek, odpowiedzialna za koordynację uruchomienia punktu.

Miasto tworzy masowy punkt szczepień we współpracy z Centrum Medycznym Arnica. Po uzyskaniu niezbędnych zgód administracji rządowej i otrzymaniu szczepionek, dziennie będzie możliwe podanie dawki, co najmniej 400 osobom. Samorządowy Punkt Szczepień Masowych w Ciechanowie będzie działał od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-20.00.