Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ciechanowscy radni przyznali sobie wyższe diety, a prezydentowi maksymalnie możliwe wynagrodzenie. Zgody w radzie nie było

Zdjęcie aktualności Ciechanowscy radni przyznali sobie wyższe diety, a prezydentowi maksymalnie możliwe wynagrodzenie. Zgody w radzie nie było

 

Dziś (czwartek, 25 listopada) obradowali radni miejscy Ciechanowa. Przed rozpoczęciem sesji do porządku obrad wprowadzono projekty uchwał pozwalające na zwiększenie diet radnym i wynagrodzenia prezydenta Krzysztofa Kosińskiego.
Podwyżki to pokłosie nowelizacji Ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie. Pomysłodawcą tej regulacji jest Prawo i Sprawiedliwość, nowelizację podpisał prezydent RP Andrzej Duda. Zmiany dotkną samorządowców i radnych wszystkich szczebli terytorialnych, o czym informujemy naszych czytelników i słuchaczy od kilku tygodni.
Nowe przepisy określają maksymalną wysokośc m.in. diet przysługującym radnym, która ma odpowiadać 2,4-krotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej, która wynosi prawie 4 tys. 300 zł. W przypadku Ciechanowa jest to 75 proc. tej kwoty, czyli trochę ponad  3 tys. 200 zł.

 


mówił podczas sesji Jerzy Racki z klubu PiS w Radzie Miejskiej Ciechanowa. Ostatecznie przy 7 głosach przeciwnych, 1 wstrzymującym i 13 poparcia ustalono nowe diety radnych Ciechanowa. Wzrosły one o kilkadziesiąt procent, w przypadku przewodniczącego jest to ponad 3 tys. zł; 200 zł mniej otrzymają wiceprzewodniczący rady i przewodniczący komisji natomiast radni bez funkcji - 1.700 zł.
Nad uchwałą wprowadzającą zmiany w wynagrodzeniu prezydenta Ciechanowa głosowało także 21 radnych. Z czego 13 było za, 2 przeciw i 2 radnych wstrzmało się od głosu.

Sesja poświęcona była głównie wieloletniej prognozie finansowej, a także projektowi budżetu miasta na przyszły rok, o którym już pisaliśmy na www.radioplonsk.pl. O ile nt. budżetu i inwestycji miejskich radni dyskutowali, tak o podwyżkach diet i wynagrodzeniu prezydenta, który otrzyma maksymalnie możliwe takiej rozmowy nie było. 
Przypomnijmy, że diety i wynagrodzenie włodarza miasta zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 sierpnia.