Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ciechanowska neurologia z przypadkiem koronawirusa

Zdjęcie aktualności Ciechanowska neurologia z przypadkiem koronawirusa SSW w Ciechanowie

Tylko we wtorek i środę rano w ciechanowskim szpitalu wykonano blisko 90 testów na obecność Covid-19. Sytuacja spowodowana jest pozytywnym wynikiem badania w kierunku koronawirusa u starszego mężczyzny z pow. nowodworskiego przebywającego na oddziale neurologicznym, który został zamknięty.

- Wczoraj otrzymaliśmy informacje, że z grupy 37 wykonanych testów, trzy z nich miały wynik pozytywny. Dotyczyły: mieszkańca z powiatu ciechanowskiego, który w związku z tym został hospitalizowany w oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Drugi pacjent również z powiatu ciechanowskiego pozostawał w izolacji domowej, natomiast trzeci przypadek dla szpitala najtrudniejszy dotyczył pacjenta, który aktualnie leczy się w oddziale neurologicznym dlatego jeszcze w nocy pobraliśmy od tego pacjenta wymazy i wysłaliśmy do dwóch różnych laboratorium w celu potwierdzenia wyników. W związku z tym oddział neurologiczny nie przyjmuje nowych pacjentów. Od wszystkich 24 osób z oddziału jak i pracowników zostały pobrane wymazy. Pacjenci oczywiście mają zapewnioną opiekę medyczną – powiedział Andrzej Kamasa, dyrektor ciechanowskiego szpitala.

Kolejne decyzje podejmowane będą po wynikach przeprowadzonych testów. Oddział nie będzie przyjmował nowych pacjentów do odwołania.