Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ciechanowski zamek przyciąga coraz więcej turystów. Baszty, Dom Mały i dziedziniec zwiedziło prawie 20 tys. osób

Zdjęcie aktualności Ciechanowski zamek przyciąga coraz więcej turystów. Baszty, Dom Mały i dziedziniec zwiedziło prawie 20 tys. osób Prawie 20 tys. osób odwiedziło w zeszłym roku ciechanowski zamek. To o 5 tys. więcej, niż w 2020 r. W dobie pandemii to świetna frekwencja. | fot. KŻ

 

Prawie 20 tys. osób odwiedziło w zeszłym roku ciechanowski zamek. To o 5 tys. więcej, niż w 2020 r. W dobie pandemii to świetna frekwencja. Co warto podkreślić, liczba ta odnosi się praktycznie do samych turystów indywidualnych. W basztach prezentowana jest wystawa "300 lat niezależnego Mazowsza", która opowiada historię Księstwa Mazowieckiego od 1226 r., kiedy to książe Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków.


 
mówiła kustosz Zamku Książąt Mazowieckich Agnieszka Magalska-Banach. W Domu Małym natomiast można zobaczyć najciekawsze artefakty. Archeologiczne perełki zostały wykopane podczas prac prowadzonych na zamku. 9 lat temu obiekt został zrewitalizowany. Nabrał nowego wyglądu i funkcjonalności. Dom Mały znacząco powiększył możliwości ekspozycyjne. Oprócz tego odnowiono mury zamkowe oraz baszty. Niedawno "lifting" przeszedł dziedziniec, wykonano prace w przedbramiu a także wyznaczono spacerowe alejki. Zamek  dziś przyciaga turystów w każdym wieku z różnych zakątków.


 
W czwartki warownię można zwiedzić za darmo.