Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Co z pozostałościami ogródków działkowych przy obwodnicy wedlowskiej? Ratusz liczy na dofinansowanie prac

Zdjęcie aktualności Co z pozostałościami ogródków działkowych przy obwodnicy wedlowskiej? Ratusz liczy na dofinansowanie prac

 

O terminie otwarcia obwodnicy centrum Płońska, czyli nowej ulicy generała Jerzego Grobickiego już informowaliśmy. Przypomnijmy tylko, że ratusz czeka na odpowiednie temperatury, aby wykonać oznakowanie poziome. Inną kwestią jest teren wokół nowej trasy.

 

Prace nad jej budową spowodowały zlikwidowanie części obiektów znajdujących się na terenie ogródków działkowych, ale nie wszystkie z nich zostały usunięte. Inwestycja nie została jeszcze oddana do użytku, więc jest szansa, że teren zostanie uprzątnięty szczególnie, że urząd miejski stara się na dofinansowanie prac.

 

- Jeśli chodzi o teren przyległy do obwodnicy, nieuprzątnięty przez działkowców, to złożyliśmy wniosek w ramach niebiesko-zielonej infrastruktury. W tej chwili czekamy na jego ocenę. Jeżeli uzyskamy dofinansowanie, to jednym z elementów tej inwestycji będzie zagospodarowanie tego terenu - zapewnia Filip Przedpełski, rzecznik ratusza.

 

Pozostaje ściskać kciuki, aby ratusz zewnętrzne środki na uprzątnięcie terenu pozyskał, bowiem delikatnie rzecz ujmując - nie wygląda on atrakcyjnie.

 

 

Nie będą to jednak jedyne zadania, które czekają urząd miejski w sąsiedztwie nowej obwodnicy. Do wykonania pozostanie jeszcze kładka nad rzeką Płonką.

 

- Do wykonania pozostała kładka rowerowa przez rzekę Płonkę, która połączy ścieżki rowerowe biegnące z Poświętnego ze ścieżkami znajdującymi się w obwodnicy centralnej. To zadanie mamy zamiar wykonać do czerwca - dodaje rzecznik.

 

Budowa obwodnicy jest jednym z elementów jednego z największych projektów inwestycyjnych, na które ratusz pozyskał ponad 55 mln zł dofinansowania. Prace zakładają także stworzenie obwodnicy zachodniej. Tu prace cały czas postępują.