Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Coraz mniej interwencji policjantów dotyczących obowiązujących ograniczeń

Zdjęcie aktualności Coraz mniej interwencji policjantów dotyczących obowiązujących ograniczeń

Tylko w tym miesiącu płońscy policjanci nałożyli na osoby nie stosujące się do ograniczeń nałożonych w celu walki z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19 już ponad 35 mandatów. Poza tym sporządzili przeszło 50 notatek do wniosków o ukaranie, które zostaną skierowane do sądu.

Jeżeli chodzi o obowiązujący dystans społeczny, a więc wymóg zachowania 2 metrów odstępu między sobą, jak również o nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, to mieszkańcy powiatu są zdyscyplinowani. Mówiła nam o tym rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Płońsku podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

- Na razie trzeba przyznać, że mieszkańcy naszego powiatu są w miarę zdyscyplinowani. Dotyczy to zarówno noszenia maseczek, jak i konieczności zachowania odległości pomiędzy osobami, czy zakazu gromadzenia się. Większość obywateli stosuje się do stosuje się do wydawanych zaleceń – przyznaje rzecznik komendy.

Nie oznacza to, że płońscy policjanci są bezrobotni. Zdarzały się sytuacje, w których ich interwencja była niezbędna. Szczególnie w dniach po wprowadzeniu ograniczeń.

- Niestety zdarzały się przypadki, że osoby, wobec których interweniowali policjanci, reagowały nerwowo, były aroganckie i okazywały lekceważący stosunek do panującej sytuacji – przyznaje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska - Policjanci nie chcą mieć powodów do karania, dlatego w pierwszej kolejności apelują i proszą o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń. Do służb sanitarnych przekazanych zostało już kilka informacji dotyczących naruszenia zasad kwarantanny, co zagrożone jest grzywną w wysokości do 30 tys. zł – podaje rzecznik.

Za nie przestrzeganie obowiązujących zasad i zakazów dotyczących zakrywania twarzy w miejscach publicznych, czy zgromadzeń grozi grzywna w wysokości do 500 zł. „Od momentu wprowadzenia stanu epidemicznego w Polsce, płońska komenda odnotowała niewielki wzrost liczby interwencji domowych, ale analizując cały okres od początku 2020 roku liczba takich interwencji utrzymuje się na podobnym poziomie jak w poprzednim roku” – zaznacza rzecznik komendy.