Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Covid-19 w baboszewskiej podstawówce. Na zdalne nauczanie przejdą trzy klasy

Zdjęcie aktualności Covid-19 w baboszewskiej podstawówce. Na zdalne nauczanie przejdą trzy klasy fot. Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego w Baboszewie

 

Do grona placówek oświatowych, których pracownik uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 dołącza Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Baboszewie.

 

U jednej z nauczycielek potwierdzono koronawirusa. Informację przekazał nam dyrektor placówki Artur Piotrowski.

 

- Jedna nauczycielka ma pozytywny wynik testu. Czekamy teraz na opinię sanepidu odnośnie do możliwości wprowadzenia nauczania hybrydowego. Są plany, aby nauczaniem zdalnym objąć 3 klasy, w których uczyła nauczycielka, która uzyskała pozytywny wynik testu. Pozostałe klasy będą uczęszczać w trybie stacjonarnym. Dodatkowo, wprowadziliśmy obowiązkowe noszenie maseczek w częściach wspólnych - wyjaśnia dyrektor Piotrowski.

 

Przypomnijmy, że wcześniej Covid-19 potwierdzono u osoby uczącej w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku, a także pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku.

 


 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Baboszewie informuje, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u jednej z nauczycielek, kwarantanną zostało objętych 7 nauczycieli i trzy klasy. „W związku z tym, w tych klasach od dnia 24.09.2020r. do 02.10.2020r. w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Płońsku oraz Organem Prowadzącym szkołę, zmieniono tryb nauczania na zdalny” - informuje dyrektor Artur Piotrowski. W pozostałych oddziałach zajęcia lekcyjne odbywają się bez zmian, czyli w trybie stacjonarnym według tygodniowego rozkładu zajęć.