Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Covid`owy raport z płońskiego szpitala

Zdjęcie aktualności Covid`owy raport z płońskiego szpitala

 

Środową sesję Rady Powiatu płońskiego zdominował temat kondycji płońskiego szpitala. Obecny na sali dyrektor Marcin Ozdarski poinformował o bieżącej sytuacji epidemiologicznej w placówce.

 

Z jego relacji wynika, że w płońskim szpitalu przebywa obecnie 23 pacjentów z dodatnim wynikiem testu na Covid-19, z czego trzech wymaga respiratoroterapii na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

 

- Cały szpital w chwili obecnej funkcjonuje. Żaden oddział nie jest zamknięty. Nie mamy otwartego żadnego ogniska epidemicznego. Do żadnej komórki organizacyjne nie zostały wstrzymane przyjęcia. 23 pacjentów z dodatnim wynikiem przebywa w naszym szpitalu – 20 na internie, a 3 pacjentów wymaga respiratoroterapii na OIOM`ie. Odsetek kadry, która przebywa obecnie w kwarantannie lub nadzorze epidemiologicznym wynosi poniżej 3%. Na ten moment nie mamy problemu jeżeli chodzi o zachowanie ciągłości pracy poszczególnych komórek organizacyjnych - zapewniał w czasie sesji Marcin Ozdarski.

 

Kolejna sprawa to proces szczepień pracowników medycznych, który zgodnie z relacją dyrektora powinien zakończyć się w przyszłym miesiącu.

 

- Proces idzie bardzo sprawnie. Spodziewamy się, że za kilka dni zakończymy cały etap szczepienia grupy 0. Jako szpital nie zgłosiliśmy się do wykonywania szczepień populacyjnych, bowiem stwierdziliśmy, że to zadanie zostawimy ościennym ośrodkom zdrowia, natomiast my chcemy skupić się na grupie 0, ewentualnie na tych grupach, które wskaże nam Narodowy Fundusz Zdrowia, zapewne na służbie mundurowej, choć na ten temat żadnych wytycznych jeszcze nie otrzymaliśmy - dodawał Marcin Ozdarski.

 

Szczepienie przeciwko Covid-19 w szpitalu przyjmie łącznie blisko 900 osób – pracownicy płońskiej oraz ościennych placówek medyczny.