Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

CQB - kolejne szkolenie strzelców

Zdjęcie aktualności CQB - kolejne szkolenie strzelców

Strzelcy ze Związku Piłsudczyków RP TPJP okręgu Ciechanów nie marnują pięknej pogody i po raz kolejny szlifowali swoje umiejętności w czasie obozu szkoleniowego zorganizowanego na początku miesiąca w miejscowości Łazy. W zajęciach brali udział nie tylko nasi strzelcy, ale również kilku z zaprzyjaźnionej Grupy Ratownictwa Taktycznego.

 

Zajęcia objęły tematykę podstaw z zakresu CQB - Close Quarters Battle, czyli taktyki walk prowadzonych w przestrzeniach zamkniętych stosowanej przez odpowiednio wyposażone i wyspecjalizowane jednostki wojska, w tym również GROM, którego członkiem był instruktor szkolenia, który obecnie prowadzi firmę szkoleniową GROM ACADEMY.

 

 

Wyjaśnia instruktor, a film dostępny jest już poniżej.

 

 

- Przez 3 dni szkolenia strzelcy zapoznawali się z podstawami planowania ataku oraz samymi technikami zajmowania budynku poprzez podejście, wejście i czesanie poszczególnych pomieszczeń różnymi technikami – informuje kpt. Łukasz Drzewaszewski, dowódca jednostki - Wykorzystaliśmy do tego pirotechniczną pozorację pola walki oraz posiadane przez nas wyposażenie.

 

Jak dodaje - był to dotychczas najtrudniejszy i najbardziej wymagający obóz szkoleniowy ze wszystkich, które odbyli, jednak wraz ze wzrostem poziomu wyszkolenia, wzrasta poziom trudności.