Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Cudzoziemka handlowała odzieżą z podrabianymi znakami towarowymi znanych firm

Zdjęcie aktualności Cudzoziemka handlowała odzieżą z podrabianymi znakami towarowymi znanych firm Fot. KPP Płońsk

 

Płońscy kryminalni, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, prowadzili działania na targowisku miejskim. Działania te skierowane były przeciwko nieuczciwym handlarzom. Na jednym ze stoisk funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli spodnie, bluzy, koszulki, sukienki, swetry, czapki oraz skarpety z nielegalnie naniesionymi znakami kilkunastu renomowanych firm. Podrobioną odzież do sprzedaży oferowała 65-letnia cudzoziemka, zamieszkująca w Ciechanowie. Kobieta została zatrzymana, a ponad 260 przedmiotów, które miała na swoim stoisku, zostało zabezpieczone. Straty firm, których znaki zostały podrobione mogły wynieść nawet kilkadziesiąt tys. zł.

- 65-latka usłyszała zarzut dotyczący handlu odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów – informuje Kinga Dreżek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą regularnie kontrolują bazary, targowiska oraz inne punkty sprzedaży odzieży, także internetowe.