Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Czy komunie odbędą się w maju?

Zdjęcie aktualności Czy komunie odbędą się w maju? Fot. Zdjęcie poglądowe |

 

Mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii, uroczystości pierwszej komunii świętej oraz odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego, mogą być przeprowadzone tylko z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. Diezecja Płocka wydała stosowne oświadczenie w tej sprawie.

- Kierując się dobrem i bezpieczeństwem dzieci oraz ich najbliższych, a także godnym przeżyciem tych ważnych uroczystości, proboszcz parafii w porozumieniu z rodzicami dzieci, decyduje o najlepszej formie i terminie: możliwe jest organizowanie tych wydarzeń w mniejszych grupach lub indywidualnie, na dodatkowych mszach świętych niedzielnych lub w innych dniach tygodnia. Niezależnie od wybranej formuły uwzględniającej specyfikę danej parafii, należy zachować daleko posuniętą ostrożność.
Przypominam także, że zgodnie z instrukcją o pierwszej spowiedzi oraz komunii świętej dzieci XLIII Synodu Diecezji Płockiej: „odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do pierwszej komunii świętej są rodzice”. W związku z utrudnieniami w procesie przygotowania w ramach parafialnych spotkań formacyjnych oraz ograniczonego kontaktu z katechetami, słowa te są szczególnie aktualne. W związku z tym proszę rodziców, aby troszczyli się o katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę i wyjaśnianie prawd wiary - 
poinformował ks. Piotr Grzywaczewski, wikariusz biskupi d.s. sakramentów.