Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Czy płoński cmentarz zostanie zamknięty? Właściciel wyjaśnia

Zdjęcie aktualności Czy płoński cmentarz zostanie zamknięty? Właściciel wyjaśnia

Pojawiają się doniesienia o planowanym zamknięciu płońskiego cmentarza parafialnego, które miałoby przyczynić się do zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jego właściciel, a więc parafia pw. św. Michała Archanioła, szybko jednak dementuje te plotki. „Na chwilę obecną nie ma żadnych podstaw do zamknięcia nekropolii” - mówił w rozmowie z Radiem Płońsk ks. kan. Janusz Rumiński.

 

- Cmentarz jest otwarty. Nie ma żadnych informacji odnośnie do cmentarzy w postanowieniach Rządu. Ja również dostaję różne pytania i dzwoni do mnie wiele osób. Rzecznik rządu informuje, że nie wprowadza się zakazu wstępu na cmentarze. Jego zdaniem Policja i zarządcy nadinterpretują przepisy. Na dzień dzisiejszy nie ma planów, aby zamknąć cmentarz. Obostrzenia nic nie mówią o tym, żeby cmentarz był zamknięty – zapewnia proboszcz.

 

Przypomnijmy jednocześnie, że do 11 kwietnia obowiązuje rządowe obostrzenie, które ograniczenia do pięciu osób liczbę wiernych w czasie liturgii. Zdaniem ks. Rumińskiego zostanie ono przedłużone, ale decyzje w tym temacie jeszcze nie zapadły. Poszczególne liturgie Triduum Paschalnego mają być transmitowane przez parafie, najczęściej w mediach społecznościowych.