Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Czy w miejscowości Pólka-Raciąż coraz częściej dochodzi do wypadków, jak zgłaszają mieszkańcy? Sprawdziliśmy.

Zdjęcie aktualności Czy w miejscowości Pólka-Raciąż coraz częściej dochodzi do wypadków, jak zgłaszają mieszkańcy? Sprawdziliśmy. Zdarzenia drogowe w Pólce-Raciąż | fot. OSP Raciąż

Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy na odcinku Raciąż - Pólka Raciąż doszło do 3 kolizji i 1 zdarzenia, które zostało zakwalifikowane jako zdarzenie losowe. Nie można określić konkretnej przyczyny zdarzeń drogowych występujących w tym miejscu, gdyż każde z nich spowodowane było czymś innym.

4 lipca osobowa mazda uderzyła w dzikie zwierzę - łosia, który nagle wybiegł na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający pojazd. Kobiecie, która kierowała autem nic się nie stało, a zwierzę uciekło do lasu. Kolejne zdarzenie miało miejsce 20 sierpnia. Kierowca ciężarowego mercedesa w nieprawidłowy sposób zmieniał pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Scania. Obie ciężarówki zjechały do przydrożnego rowu.

- Kilka dni później, 30 sierpnia inny kierowca ciężarowego mercedesa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi, w czasie wymijania z jadącym z naprzeciwka iveco doprowadził do zderzenia z nim. Kolejne zdarzenie w Pólce Raciąż miało miejsce 12 września. Było to zdarzenie losowe, w wyniku którego bmw uderzyło w drzewo. Przyczyną było pęknięcie w czasie jazdy jednej z opon od pojazdu i utrata przez kierowcę panowania nad samochodem – informuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzeczniczka płońskiej policji.

Na bezpieczeństwo na drogach wpływ mają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, zarówno piesi jak i kierujący pojazdami. By zapobiec zdarzeniom drogowym w Pólce Raciąż (gmina Raciąż) przede wszystkim kierowcy, powinni zachować ostrożność, stosować się do przepisów ruchu drogowego, ograniczeń prędkości i powstrzymać od wykonywania ryzykowanych manewrów.