Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Darmowe atrakcje dla najmłodszych, na scenie Moja Rodzina. Płońszczanie bawili się na pikniku "Postaw na rodzinę"

Zdjęcie aktualności Darmowe atrakcje dla najmłodszych, na scenie Moja Rodzina. Płońszczanie bawili się na pikniku

Zdrowo, sportowo, ale przede wszystkim rodzinnie. Taki był zamysł zorganizowanego w niedzielne popołudnie pikniku pomiędzy Miejskim Centrum Kultury a Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku i tak faktycznie było.

Całe rodziny przybyły do darmowej strefy rozrywki czy sportu. To właśnie rodzina była tematem przewodnim spotkania, o czym mówiła nam dyrektor MCK Marzena Kunicka.

- Bardzo się cieszę, że właśnie takim tematem zaczęliśmy, „Postaw na rodzinę”. W trudnych sytuacjach to oparciem przede wszystkim jest rodzina. Myślę, że to najważniejsze motto tych trudnych czasów, że nadal podstawą i fundamentem jest rodzina. To jest takie najważniejsze miejsce, tak jak zespół Moja Rodzina mówił i śpiewał, na ziemi. Powinniśmy o tym pamiętać i dbać o siebie nawzajem – podkreślała dyrektor.

Kolejki do przygotowanych atrakcji zdawało się, że nie miały końca, ale i tak warto było odwiedzić płoński piknik na inaugurację oferty letniej.

- Szukaliśmy atrakcji dla naszego małego synka, żeby miło i rodzinnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Wprawdzie synek jest jeszcze za mały, żeby skorzystać z atrakcji, które zostały zaoferowane, ale gra muzyka i jest wesoło – przyznała w rozmowie z Radiem Płońsk spotkana na terenie pikniku Ania.

O rozwijanie sportowego ducha i ciała zadbała Akademia Sportowa PROGRES.

- Na pikniku rodzinnym przygotowaliśmy strefę sportu dla dzieci. Są tu elementy piłki nożnej, zawody, strzały do celu, zabawy sprawnościowe, drabinki koordynacyjne i inne zajęcia ogólnorozwojowe - wyjaśnia trener akademii Kamil Kamiński.

Niedzielny piknik rodzinny był inauguracją letniej oferty w mieście. Z jej szczegółami zapoznać się można m. in. w serwisach wakacyjnych Radia Płońsk, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o 8:30, 11:30 i 15:30 a weekendy o 9:30, 10:30 i 11:30.