Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Decyzja odnośnie do rezygnacji z procesji Bożego Ciała ulicami parafii podtrzymana

Zdjęcie aktualności Decyzja odnośnie do rezygnacji z procesji Bożego Ciała ulicami parafii podtrzymana

Pomimo wejścia w życie IV etapu znoszenia obostrzeń w walce z koronawirusem i dopuszczeniu zgromadzeń plenerowych do 150 osób, ale także w związku z obowiązującą aktualnie normą dotyczącą dopuszczalnej liczby uczestników zgromadzeń poza budynkami kultu, podtrzymane pozostają jednak rozstrzygnięcia i wskazania z połowy maja dotyczące celebrowania Mszy św. i procesji w uroczystość Bożego Ciała.

Informują one, że z racji na zaistniałą sytuację kuria zmuszona jest zrezygnować z tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami parafii.

- Należy ją zastąpić procesją składającą się z trzech obejść wokół kościoła parafialnego. W dogodnym miejscu przy świątyni należy przygotować jeden ołtarz wystawienia, przy którym będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbywa się we wnętrzu świątyni – informuje w komunikacie z 15 maja ks. Jarosław Kamiński.

Warto jednak dodać, że zarówno władze państwowe, jak i kościelne zapowiadają w tym względzie w najbliższych dniach wydanie nowych, precyzyjnych norm uwarunkowanych bieżącą sytuacją. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 11 czerwca.