Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Diecezjalne zmagania przy stołach

Zdjęcie aktualności Diecezjalne zmagania przy stołach

 

W hali MCSiR w Płońsku rozegrano już XXI Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego. Do rywalizacji stanęło blisko 100 zawodniczek i zawodników w czterech kategoriach wiekowych. Zawody od lat cieszą się dużym prestiżem.

- Pomimo trudnych warunków epidemiologicznych udało się rozegrać zawody, zabezpieczając się w odpowiedni sposób. Turnieje tenisa stołowego organizuje już od 20 lat. Gdy pojawiłem się w Płońsku postanowiłem kontynuować ten pomysł. Zawody odbywają się dwa razy w roku na jesieni i na wiosnę. Terminy nie są przypadkowe. Organizujemy je kiedy uczniowie nie grają już tak często w piłkę nożną, która nie ukrywajmy jest dyscypliną najbardziej popularną. Cieszymy się, że w dzisiejszym turnieju pod patronatem Jana Pawła II znów rywalizowało, tak wielu młodych sportowców - powiedział organizator wydarzenia ks. Zbigniew Sajewski, proboszcz par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku i prezes Uczniowskiego Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Maksymilian” .

Podobnie jak w poprzednich edycjach przed rozpoczęciem zmagań przeprowadzono wspólną modlitwę. W zawodach udział wzięli zawodnicy z 20 parafii diecezji płockiej.