Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Dla takich chwil warto żyć" - wirtualny Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Zdjęcie aktualności źródło: YouTube

 

Od 9 lat Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku wraz ze stowarzyszeniem Spadochron organizują Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Okazją do zapoznania się z talentami dzieci i młodzieży nie tylko z powiatu płońskiego, ale i całego kraju, jest przypadający na 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

 

Tym razem przebiegał on w wyjątkowych okolicznościach, bowiem wydarzenie przeniesiono do internetu. W czasie transmisji zapoznać się można było z występami muzycznymi, recytatorskimi czy tanecznymi, ale także obejrzeć prace nadesłane w kategorii plastycznej.

 

- Wszyscy na bieżąco śledziliśmy transmisję. Jesteśmy zaskoczeni liczbą zgłoszeń i poziomem wszystkich uczestników. Było miło, radośnie i wzruszająco. Dziękujemy za każde ciepłe słowo i pozdrowienia, które otrzymaliśmy. Mamy nadzieję, że za rok, już w innych okolicznościach, będziemy mieli okazję się spotkać na V Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych - przyznaje Małgorzata Góral, prezes stowarzyszenia Spadochron.

 

Jak dodaje - internetowa transmisja wiązała się z ogromnymi emocjami wśród uczestników przeglądu. Tym bardziej, że specjalne nagrania swoich życzeń i pozdrowień z okazji dorocznego wydarzenia wysłali m.in. Marcin Miller, Paweł i Łukasz Golec, Adam Bodnar, Jurek Owsiak i przedstawiciele samorządów lokalnych.

 

- Akurat jesteśmy na zdalnym nauczaniu, ale byliśmy w stałym kontakcie z podopiecznymi. Byli szczęśliwi gdy siebie widzieli, pisali pozdrowienia, także rodzice cały czas komentowali. Byli zachwyceni i wzruszeni. To są chwile, dla których warto żyć - podkreśla Małgorzata Góral.

 

W Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w kategorii śpiew zwyciężyła Karina Sobczyńska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie, spośród recytatorów I miejscem nagrodzono Jakuba Dublasiewicza ze Szkoły Podstawowej w Sarbiewie. W kategorii muzycznej zwyciężył Patryk Hnatko z Białej Podlaskiej, a spośród prac plastycznych nagrodzono tę autorstwa Oskara Kozłowskiego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu.