Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Do 12 zwiększyła się liczba osób z wynikiem pozytywnym po weselu w Przepitkach w gminie Nowe Miasto!

Zdjęcie aktualności Do 12 zwiększyła się liczba osób z wynikiem pozytywnym po weselu w Przepitkach w gminie Nowe Miasto! Parafia w Królewie

80 osób trafiło na kwarantannę po weselu w Przepitkach w gminie Nowe Miasto. U 12 osób wyniki testu na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny. Osoby zakażone przebywają w izolacji domowej. Ślub odbył się w parafii św. Zygmunta w Królewie w gminie Joniec. Ksiądz proboszcz, który udzielił ślubu oraz kościelny zostali poddani kwarantannie, pobrano od nich próbki do badań. Wyniki wyszły ujemne.

- W imieniu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Płońsku chciałam potwierdzić, że jeśli chodzi o sprawę w miejscowości Królewo w gminie Joniec, tam po ślubie, w którym uczestniczyło 5 osób zarażonych Covid 19 również ksiądz proboszcz i kościelny zostali objęci kwarantanną. Stąd wśród parafian była ta niepewność, jak to wygląda z ich stanem zdrowia i jakie są wyniki badań. Chciałabym potwierdzić, że zarówno ksiądz proboszcz, jak i kościelny uzyskali wyniki ujemne i nie ma żadnego zagrożenia epidemii w gminie Joniec - informuje Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Z kolei wśród osób obecnych na weselu w Przepitkach w gminie Nowe Miasto dotychczas przeprowadzone testy dały wynik pozytywny u 12 osób.

- Wyniki laboratoryjne, które do nas spłynęły teraz potwierdziły, że ta liczba osób zmieniła się z 7 do 12.  Ognisko zakażenia miało miejsce w miejscowości Przepitki koło Płońska, zostały potwierdzone testy, które zostały wykonane wśród osób przebywających na kwarantannie. I też, ponieważ dochodzenie epidemiologiczne cały czas trwa, liczba osób przebywających na kwarantannie w związku z tymi pozytywnymi zachorowaniami zwiększyła się z 58 do 63 - informuje Joanna Narożniak.

Osoby z pozytywnym wynikiem na Covid 19 przebywają w izolacji domowej. Wśród gości były m.in. osoby z Warszawy, województwa zachodniopomorskiego, czy łódzkiego. Osoby z powiatu płońskiego na razie nie mają objawów zakażenia.