Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Do 8 lat więzienia za fałszywy alarm bombowy. Sprawca już w rękach policji

Zdjęcie aktualności Do 8 lat więzienia za fałszywy alarm bombowy. Sprawca już w rękach policji fot. KPP w Płońsku

 

Do 8 lat wiezienia grozi 41-latce, która zadzwoniła na numer alarmowy 112 z informacją, że w płońskim Urzędzie Skarbowym podłożona jest bomba. Krótko po tym kobieta trafiła w ręce policjantów. Usłyszała już prokuratorskie zarzuty.

 

We wtorkowy poranek dyżurny płońskiej komendy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie, że w Urzędzie Skarbowym w Płońsku przy ul. Spółdzielczej podłożony jest ładunek wybuchowy. Ze zgłoszenia wynikało, że na numer 112, z zastrzeżonego numeru dzwoniła kobieta, która po przekazaniu informacji szybko się rozłączyła.

 

- Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci, w tym pirotechnicy. Administrator budynku podjął decyzję o ewakuacji 39 znajdujących się w budynku osób. W czasie skrupulatnego sprawdzania pomieszczeń Urzędu Skarbowego funkcjonariusze z Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechniczengo nie znaleźli materiałów, które mogły by stanowić zagrożenie – podaje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

 

Płońscy kryminalni podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy fałszywego zgłoszenia. Namierzyli telefon, z którego wykonane było połączenie na numer alarmowy i zaledwie kilka godzin od zgłoszenia zapukali do drzwi 41-letniej mieszkanki gm. Czerwińsk nad Wisłą.

 

- Kobieta nie kryła swojego zaskoczenia. Przyznała funkcjonariuszom, że to ona dzwoniła lecz nie była w stanie podać sensownego wyjaśnienia swojego postępowania. Nie zdawała sobie sprawy też z tego, że zostanie „namierzona” i z konsekwencji jakie może ponieść – dodaje oficer prasowy.

 

Wczoraj (23 grudnia) 41-latka została doprowadzona do prokuratury. Usłyszała zarzut zawiadomienia o zdarzeniu zagrażającemu życiu i zdrowiu osób, mimo iż wiedziała, że takie zagrożenie nie istnieje i wywołaniu niepotrzebnej czynności służb ratunkowych, w tym policji. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec kobiety zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.