Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Do kogo należy najpiękniejszy ogród w gminie Naruszewo?

Zdjęcie aktualności Do kogo należy najpiękniejszy ogród w gminie Naruszewo?

Najbliższe wydarzenia dla mieszkańców gminy Naruszewo zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Chodzi o doroczne świętowanie Dnia Dziecka czy festyny rodzinne, ale tamtejszy urząd gminy przygotował za to rywalizację na najpiękniejszy ogród. „To sposób na namiastkę bycia razem oraz element zdrowego współzawodnictwa” – wyjaśnia wójt Beata Pierścińska.

- Chcieliśmy, żeby jakaś namiastka współzawodnictwa, ale też bycia razem, w warunkach pandemii, miała miejsce. Z obserwacji otoczenia, tego jak mieszkańcy dbają o ogródki, pojawił się pomysł, żebyśmy zorganizowali konkurs na najładniejszy ogródek przydomowy. Będzie to dodatkowa motywacja, żeby zadbać o obejścia, a także element rywalizacji – podkreśla wójt.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie wypełnionego i podpisanego zgłoszenia oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych osobiście w Urzędzie Gminy w Naruszewie lub przesłanie na adres mailowy instytucji. Do zgłoszenia należy dołączyć także zdjęcia swoich ogródków, które oceniać będzie komisja.

- Często, jeżdżąc po terenie gminy, widzę jak ona pięknieje, jak te ogródki z roku na rok są ładniejsze. Nagrody to głównie narzędzia do prac w ogrodzie, aby w przyszłości je wykorzystać - wyjaśnia wójt gminy Naruszewo.

Swoje zgłoszenia składać można do 19 czerwca. Szczegóły na naruszewo.pl