Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Do tej pory zebrali 5 ton elektrośmieci i 1 tonę baterii. Teraz czekają na kolejną porcję

Zdjęcie aktualności Do tej pory zebrali 5 ton elektrośmieci i 1 tonę baterii. Teraz czekają na kolejną porcję

 

Przez 3 lata trwania zbiórki udało się zebrać około 5 ton elektrośmieci i kolejną tonę baterii. Same liczby robią wrażenie, ale społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku, która organizuje akcję, liczy na więcej.

 

Rozpoczęła się właśnie kolejna edycja zbiórki, do włączenia się w którą zachęca jej koordynator Arkadiusz Palusiński.

 

- Od trzech lat organizujemy zbiórkę elektrośmieci. W tym roku do 16 października na teren Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego można przywozić różnego rodzaju elektrośmieci. Elektrośmieci to wszystkie urządzenia, które można podłączyć do prądu, czyli pralki, lodówki, suszarki, od najmniejszych, do największych rzeczy. Wszystko chętnie przyjmiemy. Dostajemy za to punkty od firmy, która je od nas odbiera i możemy je później zamienić na różnego rodzaju nagrody – wyjaśnia Arkadiusz Palusiński.

 

Do tej pory, z zebranych punktów, udało się zakupić kilka niezbędnych gadżetów potrzebnych do bieżącego funkcjonowania ośrodka.

 

- Przez trzy lata zebraliśmy łącznie około 5 ton elektrośmieci i tonę baterii. Kupiliśmy za to duży głośnik bezprzewodowy, mikrofony i inne urządzenia na salę gimnastyczną. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przywożenia elektrośmieci - dodaje Arkadiusz Palusiński.

 

Elektrośmieci przywozić można na teren Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku do 16 października.