Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dodatkowa kasa dla GKS Gumino. Środki trafią głównie na szkolenie młodzieży w Naruszewie

Zdjęcie aktualności Dodatkowa kasa dla GKS Gumino. Środki trafią głównie na szkolenie młodzieży w Naruszewie fot. archiwum

 

W ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych dla organizacji pozarządowych piłkarski Klub Sportowy GKS Gumino, wzbogaci się o 15 tys. zł.

 

Choć zespół pochodzi z gminy Dzierzążnia, to jednak dodatkowe środki - z budżetu gminy Naruszewo, bowiem „filią” klubu zarządzanego przez Macieja Gołaszewskiego jest sekcja dla młodzieży właśnie z Naruszewa.

 

- W części pieniądze zostaną przeznaczone wyjazdy na turnieje, częściowo na organizację imprez w Naruszewie, oczywiście mowa tu o turniejach dla dzieci i młodzieży. Część środków przeznaczymy również na sprzęt. Staramy się gospodarować tak, żeby jak najlepiej wykorzystać te pieniądze - informuje Maciej Gołaszewski.

 

Historia piłkarskiego klubu dla młodzieży z Naruszewa jest bardzo krótka, bowiem jego powstanie ogłoszono z początkiem września ubiegłego roku. Treningi dla najmłodszych mają być zabawą i przyjemnością, ale pandemia krzyżuje plany, szczególnie jeśli chodzi o frekwencję na zajęciach.

 

- W każdym dziecku, które ma chęci do trenowania, jest potencjał do tego, żeby w przyszłości grało w piłkę. Chodzi o to, żeby z nimi pracować i żeby zaczynali w jak najwcześniej. Trenują u nas dzieci nawet 4-letnie, które przychodzą do nas, żeby się pobawić i miło spędzić czas. Niestety, pandemia nam przeszkadza, ale myślę, że szybko się to ustabilizuje. Przede wszystkim martwi nas frekwencja wśród dzieci. Spadła ona znacząco, nadal spada i nie wiadomo czy po pandemii niektóre z nich wrócą do treningów z różnych względów - dodaje Maciej Gołaszewski.

 

Dodatkowe środki to także ogromna pomoc dla samego GKS Comfort-Therm Gumino. Zespół na razie lideruje rozgrywkom klasy B, a klubowe boisko przechodzi modernizację. Na razie własnymi siłami i środkami udało się wyremontować nawierzchnię, ale prace nad trybunami i infrastrukturą dookoła wciąż trwają, dlatego piłkarze z gminy Dzierzążnia rozgrywają swoje mecze w Karolinowie.