Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dofinansowanie dla PAF-u Płońsk

Zdjęcie aktualności Dofinansowanie dla PAF-u Płońsk

PAF Płońsk otrzymał 60 tys. zł w ramach umowy z tzw. pożytku publicznego na realizację zadania „Prowadzenie zajęć sportowych z piłki nożnej oraz udział w rozgrywkach ligowych". Umowę z prezesem miejscowego klubu burmistrz miasta podpisał w Miejskim Centrum Kultury.

- Przekazaliśmy drugą transzę dofinansowania dla klubu sportowego PAF Płońsk. Te środki są inwestycją w przyszłość. W klubie trenuje ok. 200 dzieci. Mamy nadzieję, że w przyszłości w Płońsku doczekamy się drugiego Roberta Lewandowskiego. Czekamy też na pozytywne informacje dotyczące dofinansowania budowy naszego stadionu. Cały projekt złożony jest w Ministerstwie Sportu - powiedział Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska.

Swojej radości nie kryli również przedstawiciele klubu sportowego, których reprezentowali: Tomasz Rembecki i Szymon Pająk.

- Nie jest tajemnicą, że te pieniądze są dla klubu bardzo ważne. Zwłaszcza w czasach pandemii każdy grosz jest cenny na szkolenie młodzieży, ale również dojazdy czy sprzęt - mówił Radiu Płońsk Tomasz Rembecki, prezes PAF Płońsk.

Środki z dofinansowania podzielone zostaną na pierwszy zespół jak 6 grup młodzieżowych.