Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Płońskie szkoły strajkują!

Zdjęcie aktualności Płońskie szkoły strajkują!

Można powiedzieć, że pierwszy dzień nauczycielskiego strajku w szkołach z terenu Płońska przebiega dość spokojnie. Rodzice w zdecydowanej większości nie posłali swoich dzieci do szkoły. Najwięcej z nich, 15 osób, przyszło do Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego. Zajęcia opiekuńcze prowadzone są w każdej placówce z wyjątkiem I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie na poranne zajęcia nie przyszedł żaden z uczniów. Nie oznacza to jednak, że wszyscy nauczyciele strajkują. Dodatkowo, w Zespole Szkół nr 2 im. L Rutkowskiego, prowadzone są regularne zajęcia z 30 uczniami. Wydaje się, że pierwszego dnia wielu rodziców zorganizowało opiekę dla swoich dzieci, ale pod znakiem zapytania wciąż pozostają pozostałe dni tygodnia i środowy egzamin gimnazjalny.

 

- Jesteśmy w stanie zabezpieczyć opiekę wszystkim dzieciom, które dzieci przyprowadzą do szkoły, ale tylko i wyłącznie opiekę - powiedziała Bożena Dzitowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 – Rodzice tylko dopytywali czy świetlica i stołówka będą czynne. Oczywiście świetlica pracuje od godziny 7:00, kuchnia jest w gotowości, gdyby dzieci chciały przyjść na obiad. Jesteśmy gotowi do ich wydania i tak będzie przez cały tydzień. Będziemy się starali zabezpieczyć opiekę nad dziećmi – zapewniała dyrektor.

 

 

Nieco inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi o egzamin ósmoklasisty, który rozpoczyna się dopiero 15 kwietnia. Dyrektor płońskiej „trójki” Teodozja Gorlewska powiedziała nam, że jej zdaniem egzamin odbędzie się zgodnie z planem.

 

- Myślę, że w naszej szkole odbędą się egzaminy ósmoklasisty. Spośród nauczycieli, którzy pracują w ósmych klasach część powiedziała, że przeprowadzą egzaminy i będą do dyspozycji dyrektora jeśli chodzi o zespoły nadzorujące – mówiła dyrektor Gorlewska

 

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nie prowadzą akcji protestacyjnej z uwagi na fakt, że przebywające tam dzieci wymagają szczególnej troski i opieki. Sytuacje w płońskich szkołach będziemy monitorować na bieżąco.

Sytuacje w płońskich szkołach będziemy monitorować na bieżąco.