Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Awanse funkcjonariuszy. Świętowali policjanci

Zdjęcie aktualności Awanse funkcjonariuszy. Świętowali policjanci fot. KPP w Płońsku

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Płońsku obchodzili swoje święto. Uroczystość, była okazją do podziękowania za ciężką służbę i pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

Komendant Powiatowy Policji w Płońsku insp. Jarosław Brzozowski podkreślał, że:

tegoroczne uroczystości nie przypominają tych z lat ubiegłych, ale święto ma szczególny charakter i jest wyjątkowe”

Nawiązał do 101 rocznicy powstania Policji oraz do 95 rocznicy powstania Policji Kobiecej. W trakcie uroczystości zostały wręczone rozkazy o awansie na wyższe stopnie policyjne.

W tym roku na wyższe stopnie awansowało 61 funkcjonariuszy w tym 7 kobiet – informuje podinsp. Grzegorz Osiński. W korpusie oficerów mianowanych było 2 funkcjonariuszy, w tym na stopień komisarza podkom. Robert Murański – zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji.

W korpusie aspirantów: na stopień starszego aspiranta awansowało 10 funkcjonariuszy, na stopień aspiranta – 5. Awans otrzymali m.in. Dariusz Chojnowski – Kierownik Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Rafał Michniewicz – Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Płońsku. Na stopień młodszego aspiranta zostało mianowanych 8 funkcjonariuszy.

W korpusie podoficerów: na stopień sierżanta sztabowego awansowało 4 funkcjonariuszy, na starszego sierżanta 8 i na sierżanta 7.

Komendant Powiatowy Policji w Płońsku insp. Jarosław Brzozowski mianował także 17 funkcjonariuszy z najkrótszym stażem służby, na stopień starszego posterunkowego.