Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zatrzymani z amfetaminą i marihuaną

Zdjęcie aktualności Zatrzymani z amfetaminą i marihuaną Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Kilka dni temu około godz. 1:00 w nocy policjanci z raciąskiego komisariatu na stacji paliw w Raciążu zauważyli toyotę-busa, a przy niej siedmiu mężczyzn. Osoby te na widok radiowozu wyraźnie się zmieszały i zaczęły nerwowo zachowywać. W czasie legitymowania okazało się, że są to mieszkańcy pow. mławskiego w wieku 24-44 lat. Mundurowi podejrzewali, że mogą oni mieć coś na sumieniu. W czasie kontroli odzieży i bagażu znaleźli powód nerwowego zachowania mężczyzn.

- W torbie, którą miał na ramieniu 24-latek policjanci znaleźli torebkę strunową z białym proszkiem. W czasie późniejszego przeszukania odzieży, okazało się, że jeszcze jedną torebkę strunową z taką samą zawartością młody mężczyzna schował pod bielizną. 25-latek, w podręcznej saszetce, ukrywał torebkę foliową z białym proszkiem, a w jego bagażu mundurowi znaleźli jeszcze dwie torebki z zapięciem strunowym z suszem roślinnym. W plecaku kolejnego mężczyzny: 33-latka funkcjonariusze ujawnili zawiniątko foliowe z suszem roślinnym. Pozostałe osoby nie miały przy sobie zakazanych substancji – poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Po sprawdzeniu substancji testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina i marihuana. Waga obu zabezpieczonych narkotyków to w sumie ponad 17 gramów. Trzej mężczyźni, przy których policjanci znaleźli zakazane substancje zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi im do 3 lat więzienia.