Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pociągami na gapę bez mandatu. Tylko jeden taki dzień w roku

Zdjęcie aktualności Pociągami na gapę bez mandatu. Tylko jeden taki dzień w roku

 

W środę (22 września) pociagami Kolei Mazowieckich będzie można jeździć na gapę. Samochody możecie zostawić w domach, do czego sam przewoźnik zachęca. 22 września jest corocznym świętem transportu publicznego. Tego dnia wspólnie z innymi przewoźnikami publicznymi Koleje Mazowieckie zachęcają do zostawienia auta i skorzystania z transportu publicznego.

Bezpłatne przejazdy, jakie tego dnia oferują włączający się w akcję przewoźnicy, mają zachęcić nie tylko do sprawdzenia, jak zmienia się na plus transport publiczny, ale także do tego, by pomyśleć na stałe o zmianie nawyków związanych z potrzebami transportowymi - czytamy na stronie przewoźnika.

W ramach obowiązującej z okazji "Dnia bez samochodu" oferty podróżni Kolei Mazowieckich, jak czytamy w komunikacie, mogą przez cały dzień nieodpłatnie podróżować pociągami KM, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Szulborze Wielkie, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

Dla Radia Płońsk mówi Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

 

Do akcji dołączył też stołeczny ratusz, w Warszawie będzie można jeździć komunikacją miejską za darmo. Kasowniki w autobusach będą też wyłączone w Ciechanowie. Dodatkowo osoby korzystające z Ciechanowskiego Roweru Miejskiego będą mogły dłużej jeździć za darmo.

W ramach akcji „Dnia bez Samochodu” korzystanie z przejazdów wszystkimi autobusami ZKM będzie bezpłatne. Zyskają też amatorzy przejażdżek rowerowych. 22 września mogą oszczędzić, wypożyczając jednoślady na wszystkich stacjach Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez każdą pierwszą godzinę wypożyczenia - infomuje ciechanowski ratusz.

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana 22 września. Wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (Tydzień Mobilności). Akcja ma na celu wpieranie idei proekologicznych oraz zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2004 roku.


za:Koleje Mazowieckie, UM Ciechanów