Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sprawdzili znajomość ortografii. Mistrzynią została studentka

Zdjęcie aktualności Sprawdzili znajomość ortografii.  Mistrzynią została studentka

 

 

VI Ciechanowskie Dyktando o Pióro Prof. Jerzego Bralczyka, które odbyło się dziś (23 października) w auli Państwowej Uczelni Zawodowej najlepiej napisała studentka Katarzyna Bugaj, która zrobiła najmniej błędów. W sumie udział w polonistycznym wydarzeniu sprawdzającym znajomość zasad ortografii, wzięło prawie 70 śmiałków. Zmierzyli się oni z pułapkami ortograficznymi przygotowanymi przez nauczycielkę ze szkoły Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Agatę Korzeniowska. Tekst dyktanda nawiązywał do twórczości literackiej Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, z okazji 100-lecia urodzin pisarza.  


Zwyciężczyni tej edycji ponownie staneła na najwyższym stopniu podium po sześciu latach. Wygrała też w swojej kategorii "Uczniowie i studenci". Ciechanowskie dyktando pisze co rok. Ortografią interesuje się od kilku lat.

 

Wśród piszących był m.in. prezydent Ciechanowa. Najlepsi otrzymali statuetki, książki oraz sprzęt elektoroniczny. Tekst podyktowała aktorka Katarzyna Żak, prof. Jerzy Bralczyk wygłosił okolicznościowy wykład. 

WYNIKI 2021

Kategorie:
Działacze NGO - Ewa Gerwatowska
Dziennikarze - Arkadiusz Kleniewski
Nauczyciele - Iga Butryn
Przedsiębiorcy - Marta Sosnowska
Służby mundurowe - Andrzej Rybicki
Uczniowie i studenci - Katarzyna Bugaj (główna nagroda)
Urzędnicy - Maciej Gorzechowski
Open - Daniel Ziółkowski