Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dotacja dla LKS Błękitni Raciąż

Zdjęcie aktualności  Dotacja dla LKS Błękitni Raciąż Fot. Mariusz Godlewski Burmistrz Miasta Raciąża

Wczoraj została podpisana umowa na dotację dla klubu sportowego LKS Błękitni Raciąż. Umowę podpisali Stanisław Kocięda oraz Wojciech Stanowski z Zarządu LKS Błękitni Raciąż oraz Mariusz Jerzy Godlewski Burmistrz Miasta Raciąż. Dzięki otrzymanym środkom pieniężnym klub będzie mógł zorganizować rozgrywki piłkarskie dla różnych grup wiekowych.

 

Umowa dotyczy pierwszej połowy roku – mówi burmistrz Raciąża, Mariusz Godlewski.

- Jest to umowa na finansowanie trenerów zajęć sportowych, działalności klubu. Umowa dotyczy na razie pierwszej połowy roku do końca czerwca. W następnej części roku będzie podpisana kolejna umowa. Ta kwota, która jest akurat na to zadanie dokładnie przeznaczona to jest pięćdziesiąt tysięcy złotych dofinansowania. 

Miasto planuje również kolejne konkursy ofert na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Prowadzone są też rozmowy z gminą Raciąż.

- Prowadzę razem z zarządem też rozmowy z gminą Raciąż, więc myślę, że tutaj te finanse klubu w tym roku również zepniemy i będziemy mieli zapewnioną bezpieczną działalność klubu i rozwój na następny rok i później na nastepne lata - powiedział Mariusz Godlewski.

Przypomnijmy, że w przyszłym roku klub LKS Błękitni Raciąż będzie świętował stulecie założenia. Klub powstał w 1922 roku.