Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Droga w Kamienicy wyremontowana!

Zdjęcie aktualności Droga w Kamienicy wyremontowana! Starostwo Powiatowe w Płońsku |
Zakończył się remont drogi powiatowej Załuski - Zdunowo - Kamienica - Goławin w miejscowości Kamienica w gminie Załuski. Odbioru drogi dokonano w piątek, 30 października. Mieszkańcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni. Koszt inwestycji to ponad 153 tysiące złotych.
 
Zakres prac obejmował odtworzenie istniejącego rowu, wykonanie nawierzchni bitumicznej oraz umocnienie poboczy kruszywem łamanym. Wykonawcą remontu drogi była firma WAPNOPOL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budpwy Dróg i Mostów.
- Po zrealizowanej inwestycji budowy chodnika w miejscowości Kamienica zaplanowanej w tegorocznym budżecie jako Zarząd Powiatu podjęliśmy decyzję o remoncie drogi powiatowej w tej miejscowości. Inwestycja została zrealizowana ze środków Powiatu Płońskiego przy wsparciu Gminy Załuski. Z tego miejsca dziękuję Wójtowi Gminy Załuski Kamilowi Koprowskiemu oraz Radnym za współpracę. Mam nadzieję, że ta kolejna inwestycja w zakresie infrastruktury drogowej na tym terenie w znacznym stopniu zwiększy bezpieczeństwo i komfort zarówno mieszkańców Gminy Załuski jak i innych korzystajacych z tej drogi - powiedział Krzysztof Wrzesiński, Wicestarosta Płoński.
Wartość umowy na roboty budowlane na tym odcinku to 153 253,08 zł w tym, ze środków Powiatu 81 639,08 złotych i ze środków Gminy Załuski 71 614,00 złotych.