Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Druga tura zgłoszeń do komisji wyborczych w Płońsku zakończona

Zdjęcie aktualności Druga tura zgłoszeń do komisji wyborczych w Płońsku zakończona

Zakończyła się druga tura zgłoszeń do obwodowych komisji wyborczych w Płońsku. Dotychczas zgłoszeni kandydaci wywodzą się z 4 komitetów wyborczych. Składy komisji nie są kompletne.

- Na ten moment zgłosiło się 63 kandydatów. Zgłoszenia wpłynęły od komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta RP: Andrzeja Dudy, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Romualda Starosielca, oraz Krzysztofa Bosaka – informuje Michał Żółtowski, kierownik Biura Rady Urzędu Miejskiego w Płońsku.

Wciąż jednak brakuje kandydatów do obsadzenia wszystkich obwodowych komisji wyborczych na terenie miasta Płońska.

- Aby komisje mogły zacząć funkcjonować i przeprowadzać swoje czynności potrzeba minimum 105 osób, a więc obecnie nie ma tych ustawowo minimalnych składów. Maksymalna liczba członków komisji na tym etapie to 171 osób. Nie zmieniła się liczba obwodowych komisji, których na terenie miasta Płońska jest 21, z czego 18 obwodów stałych i 3 obwody odrębne: Szpital, hospicjum przy parafii św. Maksymiliana M. Kolbego oraz Zakład Karny – informuje Michał Żółtowski z Biura Rady.

Obecnie rozpocznie się trzeci etap, w którym Komisarz Wyborczy w Ciechanowie, dokona uzupełnienia składów komisji. Uzupełnienia komisarz dokonuje spośród wyborców spełniających wymogi ustawowe. Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 20 kwietnia Komisarz Wyborczy musi powołać pozostałych członków do obwodowych komisji wyborczych.