Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Drugi dzień VII Jarmarku Raciąskiego dobiega końca!

Zdjęcie aktualności Drugi dzień VII Jarmarku Raciąskiego dobiega końca!

W słoneczne popołudnie 20 września park miejski przy MCKSiR w Raciążu ponownie zapełnił się kramami i stoiskami z wszelkiego rodzaju produktami regionalnymi. Również dla dzieci zapewniono atrakcje m.in. warsztaty malowania na talerzykach. Na scenie zaprezentował się zespół Bandoska z Koziebród. Odbywały się również prezentacje stoisk i ofert lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich zajmujących się ochroną tradycji i historii regionu.

O godzinie 12.00 otwarte zostały stoiska wystawiennicze. Odwiedzający mogli zakupić różnego rodzaju produkty regionalne od rękodzieła, rzeźby, starocie i pamiątki, po miody, słodycze, sery, pieczywo oraz rośliny. 

- Jestem pierwszy raz na jarmarku i jestem bardzo zadowolona, że dostałam możliwość uczestnictwa. Oceniam jarmark rewelacyjnie, duże zainteresowanie produktami, mnóstwo wspaniałych ludzi, przeszczęśliwa jestem, że mogłam tu być. Jeżeli będzie tylko możliwość, w przyszłym roku na pewno będę tutaj znowu - mówi Sylwia Szczypa, czyli Serowa Babeczka, która wystawiła na jarmarku sery własnej produkcji. 

Organizatorzy wydarzenia pozytywnie oceniają kończący się jarmak. Możliwe, że w przyszłym roku zoragnizowany zostanie również w parku miejskim, ponieważ to miejsce przypadło do gustu, nie tylko odwiedzającym, ale i wystawcom.

 - Powoli kończymy drugi dzień jarmarku. Myślę, że możemy uznać cały jarmark za udane przedsięwzięcie. Został przełożony w nowe miejsce. Niemniej jednak przypadło do gustu. Podczas rozmów z wystawcami, czy z mieszkańcami odwiedzającymi jarmark, słyszeliśmy głosy pozytywne i zastanawiamy się poważnie nad tym, żeby w przyszłym roku właśnie w tym miejscu zorganizować kolejną edycję - powiedział Artur Adamski, dyrektor MCKSiR w Raciążu.

Podczas drugiego dnia VII Jarmarku Raciąskiego nie zabrakło również występów lokalnych zespołów takich jak Bandoska z Koziebród, tworzony przez panie z Klubu Seniora w Koziebrodach. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach malowania na talerzykach prowadzonych przez Zdzisława Wiśniewskiego. Ponadto można było zobaczyć kowala przy pracy oraz wziąć udział w konkursach familijnych z cyklu "Blisko pola i tradycji". Prezentowane były również stoiska i oferty lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń i klubów związanych z tradycją i kulturą regionu. 

Przypomnijmy, że organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu przy udziale Gminy Miasto Raciąż, Gminy Raciąż oraz Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu. Jarmark to inicjatywa władz miasta, która powstała w 2013 roku, w celu promowania tradycji, produktów, rękodzieła wytwórców i artystów z regionu Mazowsza. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich.