Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Drugi dzień VIII Jarmarku Raciąskiego i V Miejsko-Gminne Dożynki Parafialne

Zdjęcie aktualności Drugi dzień VIII Jarmarku Raciąskiego i V Miejsko-Gminne Dożynki Parafialne VIII Jarmark Raciąski |

Drugi dzień VIII Jarmarku Raciąskiego połączonego z V Miejsko-Gminnymi Dożynkami Parafialnymi w Raciążu dobiega końca. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Raciążu, a następnie orszak z darami dożynkowymi przemaszerował do centrum wydarzeń w parku miejskim przy Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Na scenie można było zobaczyć występ zespołu "Krajkowiacy" oraz prezentację orkiestr dętych ochotniczych straży pożarnych. Nie zabrakło przedstawień w wykonaniu teatrów ludycznych, strefy zabaw dla dzieci z dmuchańcami, a także przejażdżek bryczkami. Dodatkową atrakcją byli szczudlarze. 

- Powoli kończymy drugi dzień jarmarku, patrząc na te dwa dni jako organizatorzy uznajemy imprezę za udaną. Pogoda dopisała, wystawcy dopisali, goście, mieszkańcy oraz przyjezdni również. Rozmawiając z wystawcami chwalili sprzedaż, więc pierwszy cel został osiągnięty, promocja tradycji i naszych regionaliów także - podkreśla Artur Adamski, dyrektor MCKSiR w Raciążu.

Jak co roku, tak i w tym nie brakowało również stoisk wystawienniczych i kramów z przeróżnymi wyrobami i produktami lokalnymi i regionalnymi. W tym roku było ich ponad 90, w tym lokalnych kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i organizacji. Pełną fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć na naszym radiowym facebooku. A na kolejnym jarmark raciąski zapraszamy już za rok!