Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Druhowie z Bodzanowa z nowym wozem

Zdjęcie aktualności Druhowie z Bodzanowa z nowym wozem Fot. Mazovia.pl

 

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego druhowie z Bodzanowa w powiecie płockim mogą jeździć do akcji ratowniczych nowym samochodem pożarniczym. Nowe auto to opel movano. Koszt zakupu pojazdu to kwota ponad 220 tys zł.

Samorząd Mazowsza od lat pomaga strażakom w zakupie odpowiedniego sprzętu ratowniczego. Są to środki ochrony osobistej, odzież ochronna, a także samochody ratowniczo-gaśnicze z pełnym wyposażeniem. Praca druhów często jest bardzo niebezpieczna. W takich warunkach w jakich zdarza się im ratować życie i mienie ludzkie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Bez niego strażacy, mimo dogłębnego wyszkolenia i doświadczenia nie są w stanie szybko i sprawnie udzielić potrzebnej pomocy – powiedziała zastępca dyrektora Departamentu Organizacji ds. Bezpieczeństwa Publicznego UMWM Joanna Sokołowska, która z ramienia Samorządu Województwa Mazowieckiego uczestniczyła w uroczystości przekazania sprzętu.

Druhowie OSP Bodzanów, w ramach współpracy pomiędzy jednostkami z terenu gminy, przekazali dotychczas używany przez nich lekki samochód pożarniczy druhom z OSP Kępa Polska. Oprócz samochodu strażacy otrzymali też: nowe hełmy strażackie, rękawice, buty i ubrania ochronne.