Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Druhowie z Jońca już niedługo pojadą nowym wozem

Zdjęcie aktualności Druhowie z Jońca już niedługo pojadą nowym wozem

Poniedziałek 27 lipca przejdzie do historii gminy Joniec. W siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Promes na zakup średnich wozów ratowniczo-gaśniczych. Promesy odebrali gospodarze samorządów z 49 gmin z całej Polski. Wśród nich był Wójt Gminy Joniec Marek Czerniakowski, który nie krył swojej radości z takiej sytuacji. Przypomnijmy, że nowy wóz ratowniczo gaśniczy dla gminy to zasługa jej mieszkańców, którzy podczas tzw. „Bitwy o Wozy” w dużej liczbie wzięli udział w wyborach prezydenckich.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi z faktu otrzymania promesy. W wyborach uzyskaliśmy wysoką frekwencję prawie 78 %, za co wielkie podziękowania należą się naszym mieszkańcom. Dziękuje zarówno mieszkańcom stale zameldowanym jak i letnikom, którzy również mieli wpływ na tak wysoki wynik - powiedział wójt.

Także strażacy ochotnicy nie ukrywają, że w ich przypadku taki wóz jest olbrzymim wsparciem w codziennych akcjach wyjazdowych.

- Nowy wóz znaczy dla nas bardzo dużo. Znacząco usprawni nasze działania pożarnicze i ratunkowe. Zwiększy również bezpieczeństwo i komfort tak byśmy mogli jak najlepiej wypełniać swoje zadania związane z pomocą innym - przyznaje Hubert Brzeszkiewicz z OSP Joniec.

Właśnie do jednostki z Jońca ma trafić nowy pojazd pożarniczy.