Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dwa otwarte konkursy ofert ze sportu i pomocy społecznej rozstrzygnięte

Zdjęcie aktualności Dwa otwarte konkursy ofert ze sportu i pomocy społecznej rozstrzygnięte

 

200 tysięcy złotych rozdysponował wczoraj zarząd powiatu płońskiego dla organizacji pożytku publicznego na zadania z zakresu sportu oraz pomocy społecznej. W otwartym konkursie oferty w tym roku złożyły 24 kluby i stowarzyszenia z zakresu sportu i 4 z zakresu pomocy społecznej. 

- Wszystkie kluby i stowarzyszenia, które złożyły oferty w konkursie otrzymały od nas dofinansowanie. Mimo pandemii staramy się wspierać i pomagać organizacjom pozarządowym w realizacji celów statutowych, dla których one zostały stworzone. Oprócz tych środków dysponujemy także pewną pulą środków, które chcemy przeznaczyć na granty w trakcie całego roku. Jest to 20 tys. złotych na zadania z zakresu kultury fizycznej. Chcemy też ogłosić i rozstrzygnąć konkurs z zakresu kultury i dziedzictwa narodowego, ale nastąpi to już bliżej wiosny - wyjaśnia Elżebieta Wiśniewska, Starosta Powiatu Płońskiego.

140 000 złotych w trybie konkursowym trafi do organizacji pozarządowych, którym Zarząd Powiatu Płońskiego zleci realizację zadań z zakresu kultury fizycznej promocji i ochrony zdrowia. Środki trafią do klubów i ogranizacji takich jak: UKS Rutki Płońsk, UKS Korsarz Płońsk, OSP Nowe Miasto, Football School Płońsk, Football Academy Płońsk, Stowarzyszenie Płońscy Patrioci, Płońska Akademia Futbolu, MKS BANK BS Płońsk, Ludowy Klub Sportowy ,,Błękitni Raciąż", Koło Gospodyń Wiejskich w Kraszewice Gaczułtach, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Płońsku, Klub Sportowy GKS Gumino w Nowym Guminie, Pływacki Uczniowski Klub Sportowy Płońsk, Parafialny Uczniowski Klub Sportowy,,Maksymilian", Stowarzyszenie Seniorów, Emerytów i Rencistów w Raciążu, Stowarzyszenie Graj z Krystianem.

Pula środków z pomocy społecznej to 60 000 złotych. Dotacje otrzymały: TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Płońsku, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych ,,Bądźmy Razem" w Płońsku, Stowarzyszenie Spadochron, Polski Związek Emerytów, Rencistów  i Inwalidów Oddział Rejonowy w Płońsku.

.