Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dwie duże imprezy rowerowe w ten weekend

Zdjęcie aktualności Dwie duże imprezy rowerowe w ten weekend Odbędzie się ultramaraton kolarski Mazowiecki Gravel i Ciechanów Cisowianka Mazovia MTB Marathon | Pixabay

 

W weekend w Ciechanowie odbędą się dwie duże imprezy dla pasjonatów rowerów: ultramaraton kolarski Mazowiecki Gravel i Ciechanów Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Będą okazją do kibicowania najlepszym kolarzom, ale także spróbowania swoich sił w wyścigach dla amatorów. Przewidziano również wyścigi dla dzieci - mówi Paulina Rybczyńska z Urzedu Miasta w Ciechanowie

 

Dowiedzą się jak działa rower, poznają sposób działania żyroskopu i przestestują wytrzymałość kół w kontakcie z gwoździem.

Jak informuje miejscowy ratusz, Mazowiecki Gravel to pierwszy ultramaraton organizowany dookoła Mazowsza. Jego uczestnicy wystartują z Warki i pojadą szeroką pętlą wokół Warszawy. Do pokonania będzie 528 km w maksymalnie 64 godziny. Trasa biegnie w większości po drogach nieutwardzonych, w niewielkim stopniu bocznymi drogami asfaltowymi, przez lasy, łąki i sady, z widokami urzekające krajobrazy województwa i m.in. historyczne zamki.

Na 200 kilometrze trasy kolarze przejadą przez Ciechanów. Od piątku ,11 czerwca od godz. 14.00 do soboty, 12 czerwca do godz. 10.00 czynna będzie strefa kibica, w której uczestnicy wyścigu będą mogli spotkać się z kibicami, wypocząć i zjeść posiłek regeneracyjny. MOSiR Ciechanów organizuje punkt, w którym kolarze będą mogli przenocować przed kolejnym etapem wyścigu po Mazowszu.

Na kibicujących mieszkańców Ciechanowa czekał będzie mobilny punkt Informacji Turystycznej zorganizowany przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. W ramach działalności punktu rozdawane będą bezpłatne przewodniki po Mazowszu.

Szczegółowe informacje o wyścigu są dostępne na stronie internetowej organizatora.

W niedzielę, 13 czerwca w Ciechanowie odbędzie się Cisowianka Mazovia MTB Marathon. To element odbywających się od 17 lat cyklu wyścigów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą organizowanego przez Mazovię wydarzenia oraz dyrektorem sportowym jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 r. Impreza słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

Partnerem zawodów jest Urząd Miasta Ciechanów. Miasteczko rowerowe, start i meta tegorocznych zawodów będą rozstawione przy Zamku Książąt Mazowieckich.

Dystanse przygotował Cezary Zamana. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyć się będzie na dystansach ½ Pro i Pro. To najtrudniejsze i najbardziej prestiżowe odcinki. Młodzież powalczy o zwycięstwo na dystansie Hobby. Dla początkujących oraz seniorów zaplanowano dystans Fit. Cezary Zamana do Ciechanowa zaprasza też tych najmłodszych – częścią zawodów będą wyścigi z Rybką MiniMini. Udział w nich mogą wziąć dzieci do 6. roku życia.

Zapisy na Ciechanów Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają.  Rejestracja prowadzona będzie także w niedzielę, 13 czerwca, w dniu zawodów.

Również w niedzielę imprezę dla amatorów rowerów organizuje Park Nauki Torus. Dzieci powyżej 7 roku życia będą mogły wziąć udział w warsztatach „Tajemnice jednośladów”. Zajęcia odbędą się 13 czerwca (niedziela) o godzinie 11.00. Obowiązują zapisy.