Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dwie osoby nie żyją, jedna wciąż w szpitalu - policja o szczegółach sobotniego wypadku na DK60

Zdjęcie aktualności Dwie osoby nie żyją, jedna wciąż w szpitalu - policja o szczegółach sobotniego wypadku na DK60 fot. KPP w Płońsku

 

Komenda Powiatowa Policji w Płońsku wraca do szczegółów tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Lipa w gminie Raciąż. W sobotę [16 października] między Glinojeckiem a Raciążem doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek: volvo i nissana. Pasażerka nissana zginęła na miejscu, kierowca zmarł w szpitalu. Jedna osoba wciąż jest hospitalizowana.

 

Wstępne ustalenia wskazują na to, że 31-letni płocczanin, który kierował volvo jechał w stronę Raciąża. Wraz z nim podróżowała 27-letnia kobieta. W czasie wyprzedzania dwóch pojazdów ciężarowych volvo zderzyło się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku nissanem.

 

- W wyniku zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniosła 77-letnia pasażerka nissana, mieszkanka pow. działdowskiego. 70-letni kierowca tego auta (mieszkaniec tego samego powiatu) w stanie ciężkim trafił do szpitala, tam zmarł. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziony został również kierowca volvo i pasażerka tego pojazdu. Kobieta jest hospitalizowana – informuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzecznik płońskiej komendy.

 

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia i apelują jednocześnie do kierowców o większą ostrożność i rozwagę na drogach, jazdę z mniejszą prędkością oraz nie podejmowanie ryzykownych manewrów.