Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dyspozytornie na Mazowszu działają znacznie lepiej, niż przed zmianami - zapewnia wojewoda

Zdjęcie aktualności Dyspozytornie na Mazowszu działają znacznie lepiej, niż przed zmianami - zapewnia wojewoda

 

Z początkiem 2021 roku to wojewoda mazowiecki odpowiada za działalność dyspozytorni medycznych na terenie Mazowsza. Po niespełna miesiącu Konstanty Radziwiłł podsumował dotychczasowe funkcjonowanie systemu.

 

Przypomnijmy tylko, że pod koniec grudnia wyłączono z działalności dyspozytornie w Płocku, a od 1 stycznia także Ostrołęce. Ich zadania przejęły jednostki w Radomiu i Siedlcach. Takim działaniom zdecydowanie sprzeciwiał się samorząd Mazowsza twierdząc, że „nie ma racjonalnych powodów, aby narażać na niebezpieczeństwo mieszkańców regionu”. W ocenie wojewody Konstantego Radziwiłła proces zmniejszenia liczby dyspozytorni, pomimo przeszkód ze strony dotychczasowych podmiotów je prowadzących, zakończył się sukcesem.

 

 

Zapewniał w czasie konferencji wojewoda Konstanty Radziwiłł. Likwidacji dyspozytorni w Płocku i Ostrołęce sprzeciwili się m.in. radni województwa mazowieckiego. Krzysztof Strzałkowski, przewodniczący sejmikowej komisji zdrowia i kultury fizycznej zauważa, że sprawne funkcjonowanie systemu na Mazowszu cieszy, choć nie posiada jeszcze pełnych danych w tym zakresie.

 

 

Podkreśla Krzysztof Strzałkowski. Zgodnie z reorganizacją od 1 stycznia zlikwidowany został rejon ostrołęcki oraz płocki, w skład którego wchodziły m.in. powiaty ciechanowski, nowodworski czy płoński. Teraz wzywając pomoc dodzwonimy się więc do dyspozytorni w Radomiu.