Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dyżury telefoniczne w płońskim ZUS

Zdjęcie aktualności Dyżury telefoniczne w płońskim ZUS

Pracownicy Inspektoratu ZUS w Płońsku zorganizowali dyżury telefoniczne w sprawie bonu turystycznego, dodatku solidarnościowego oraz pomocy technicznej w używaniu Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Można dzwonić codziennie w g. 10.00-12.00 aż do końca sierpnia.

Kierownictwo płockiego oddziału oraz płońskiego inspektoratu ZUS podjęło decyzję o zorganizowaniu dodatkowej pomocy dla mieszkańców powiatu płońskiego.

- Numer, który udostępniliśmy mieszkańcom powiatu płońskiego 23 662 69 80 (wew. 101) będzie aktywny codziennie od 10.00 do 12.00 aż do końca sierpnia. Pomoc będzie obejmować informacje w sprawie dodatku solidarnościowego, bonu turystycznego, ale również takie szczegółowe wskazówki dotyczące tego jak założyć, jak używać konta na platformie usług elektronicznych. Przypomnę, że właśnie konto na PUE ZUS jest jedynym możliwym sposobem złożenia wniosku w sprawie różnego rodzaju wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej - podkreśla Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Konsultacje telefoniczne obejmą także pomoc techniczną w założeniu konta na portalu i wysyłania wniosków.

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon o takiej samej wysokości, tj. 500 zł. Za pomocą bonu Polacy będą mogli płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Z kolei dodatek solidarnościowy to świadczenie dla osób, z którymi po 15 marca, w następstwie COVID-19, pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony uległa rozwiązaniu po tym terminie. Żeby otrzymać dodatek, trzeba podlegać ubezpieczeniom społecznym z umowy o pracę łącznie przez co najmniej 60 dni w 2020 roku. Świadczenie przysługuje również bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy. W takiej sytuacji urząd pracy zawiesza wypłatę zasiłku dla bezrobotnych lub stypendium.